S. DOKTORANCKIE - Ważne informacje
Jednorazowa dotacja ministerialna DSM.
Tak jak w ubiegłym roku, mamy możliwość podziału między doktorantów ministerialnej transzy DSM – dotacji na prowadzenie badań przez młodych naukowców. W tym celu Doktorant powinien wypełnić umowę o dzieło, rachunek oraz przedstawić „dzieło” z umowy w wersji elektronicznej.
Prawo do podpisania umowy i otrzymania jednorazowej dotacji mają doktoranci I, II, III, IV i V roku studiów. Dotacja może być przyznana tym osobom, które mają uregulowane kwestie związane z zaliczeniami oraz z tokiem studiów, nie mają warunków, nie przebywały w tym roku akademickim na urlopie - za wyjątkiem urlopów naukowych, oraz które dopełniły obowiązku terminowego przesłania raportu z poprzedniej dotacji, o ile została ona im przyznana.
Co należy zrobić:
1. Doktorant sam wybiera stworzone przez siebie dzieło, powstałe pomiędzy październikiem 2017, a majem 2018 roku.
2. Uważanie wypełnia umowę o dzieło według załączonego wzoru (proszę koniecznie zapoznać z przypisami końcowymi!) oraz rachunek.
3. Przed złożeniem w dziekanacie umowy i rachunku wysyła „dzieło” w wersji elektronicznej na adres: studiumdoktoranckie.wh@uw.edu.pl , tytułem „DSM 2018 dzieło”.
4. Składa w dziekanacie umowę i rachunek w nieprzekraczalnym terminie do 11 maja 2018 roku.
5. W przypadku gdy Doktorant przebywa za granicą, proszę przesłać na maila skan umowy i rachunku oraz „dzieło” w wersji elektronicznej. Po potwierdzeniu, że wszystko jest poprawnie wypełnione, rachunek i umowę należy wysłać pocztą tradycyjną.
WZÓR Umowa a dzieło DSM
umowa o dzieło
rachunek
Wykład Mistrzów dla doktorantów Wydziału Historycznego
Serdecznie zapraszamy wszystkich Doktorantów na cykl pięciu spotkań w ramach Wykładów Mistrzów. W załączniku znajdują się informacje o poszczególnych wykładach i ich prowadzących.
Wykład Mistrzów
Dziekan Wydziału Historycznego UW, prof. dr hab. Małgorzata Karpińska oraz Kierownik Studium Doktoranckiego, dr hab. Monika Rekowska mają wielką przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na kolejny wykład w cyklu Wykłady Mistrzów dla doktorantów WH, prowadzony przez dr. Pawła Rutkowskiego.
Wykład „Głusi jako mniejszość językowa w Polsce - przeszłość, teraźniejszość i przyszłość” odbędzie się 12 kwietnia 2018, o godz. 17.00, w Sali Kolumnowej.
Celem wystąpienia jest wprowadzenie słuchaczy w problematykę komunikacji migowej, a w szczególności przedstawienie najważniejszych informacji na temat polskiego języka migowego (PJM), który rozwija się i ewoluuje od dwustu lat w polskiej społeczności Głuchych.
Warto zwrócić uwagę na wielką literę w zapisie słowa Głuchy – pisownia taka stosowana jest w literaturze przedmiotu (analogicznie do określeń takich jak Ślązak czy Kaszub) jako wyraźny sygnał, iż z socjolingwistycznego punktu widzenia społeczności migające powinny być postrzegane jako mniejszości językowe. Głuchota jest dla nich podstawą tożsamości społeczno-kulturowej, nie zaś jedynie niepełnosprawnością.
Lingwiści zajmujący się tą problematyką nie mają wątpliwości, że Głusi porozumiewają się za pomocą w pełni ukształtowanych systemów językowych, zdolnych do wyrażenia dowolnych (w tym abstrakcyjnych) treści. Światowa społeczność akademicka uznaje języki wizualno-przestrzenne za interesujący obiekt analiz, ponieważ mimo pełnej systemowości i złożoności są one zaskakująco odmienne od języków fonicznych, a zatem rzucają zupełnie nowe światło na istotę ludzkiej kompetencji komunikacyjnej.
dr Paweł Rutkowski, twórca i kierownik Pracowni Lingwistyki Migowej, językoznawca, adiunkt w Katedrze Językoznawstwa Ogólnego, Wschodnioazjatyckiego Porównawczego i Bałtystyki Wydziału Polonistyki UW. Badacz polskiego języka migowego (PJM). Słyszący. Miłośnik języka i kultury Głuchych.
Zakwaterowanie dla Doktorantów w Domu Pracownika Naukowego (DPN) w roku akademickim 2018/19.
Przekazuję informację w sprawie kwaterunku doktorantów w DPN wraz z aktualnym kwestionariuszem.
Doktoranci ubiegający się o przedłużenie zakwaterowania powinni złożyć na swoim Wydziale/Jednostce Organizacyjnej aktualny kwestionariusz wraz z wymaganymi zaświadczeniami. Kwestionariusze według obowiązującego wzoru można odbierać w administracji DPN lub pobrać ze strony internetowej www.uw.edu.pl (portal informacyjny, pracownik, wsparcie socjalne, Dom Pracownika Naukowego).
Doktoranci występujący o zakwaterowanie w DPN po raz pierwszy mogą odebrać aktualny kwestionariusz w Biurze Spraw Socjalnych (pok. nr 19) lub pobrać z ww. strony. Wypełniony kwestionariusz wraz z kompletem dokumentów należy złożyć na Wydziale.
Wydziały sporządzają listy doktorantów ubiegających się o zakwaterowanie lub przedłużenie zakwaterowania w DPN w roku akademickim 2018/2019 i przekazują je do Biura Spraw Socjalnych UW (do pokoju nr 19) w terminie do dnia 25 kwietnia 2018 r.
Będą przyjmowane tylko aktualne kwestionariusze, natomiast druki nieaktualne oraz bez kompletu dokumentów nie będą rozpatrywane.
Kwestionariusz DPN
Informujemy o naborze na wyjazdy na studia do krajów partnerskich (Iran, Izrael, Jordania, Rosja, Serbia) realizowanych w ramach programu Erasmus w najbliższym roku akademickim (semestr zimowy) – projekt KA107 edycja 2017.
W załączniku przesyłam zasady kwalifikacji (w tym listę dostępnych miejsc itp.).
1. Zainteresowani studenci/doktoranci samodzielnie składają swoje dokumenty do BWZ do 5 kwietnia do godz. 15.00 (Pałac Kazimierzowski pok. 29C).
2. Komplet dokumentów to:
· list motywacyjny w języku angielskim,
· dokument poświadczający znajomość języka obcego (wymagany poziom znajomości języka – załącznik 2),
· oświadczenie dotyczące dotychczasowego udziału w programach wymiany (oświadczenie dot. mobilności),
· pozwolenie na skierowanie na studia częściowe (załącznik 1)
· plan badawczy w języku angielskim (tylko dla doktorantów)
3. Po zakończeniu naboru, kompletne wnioski zostaną przedstawione członkom komisji rektorskiej ds. oceny wniosków stypendialnych, którzy dokonają ostatecznej oceny na podstawie kryteriów wymienionych w Zasadach.
4. Każde stypendium (5 miesięcy) składa się z dofinansowania kosztów podróży (wg odległości) oraz kosztów pobytu (stała wysokość 650 EUR miesięcznie niezależnie od kraju).
5. UWAGA: wyjazdy do uczelni The David Yellin Academic College of Education w Jerozolimie dostępne są tylko dla studentów/doktorantów Wydziału Pedagogicznego lub studentów/doktorantów innych wydziałów, którzy w ramach swojego planu studiów/badań realizują pokrewne przedmioty/tematy.
Formularze oraz wszystkie informacje, dostepne również na stronie http://bwz.uw.edu.pl/erasmus-kraje-partnerskie zakładka O projekcie „Erasmus – Mobilność edukacyjna z krajami partnerskimi KA107/2017”.
Nabór wniosków w ramach sieci CENTRAL.
Doktoranci i nauczyciele akademiccy UW (do 2 lat po uzyskaniu doktoratu) mogą ubiegać się o finansowanie trójstronnych projektów badawczych w ramach sieci CENTRAL skupiającej Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Humboldta (Berlin), Uniwersytet Wiedeński (Austria), Uniwersytet Karola (Czechy) i Uniwersytet Eötvösa Loranda (Budapeszt). Nie ma ograniczeń dziedzinowych ani tematycznych.
Termin składania wniosków - 15 kwietnia 2018 r.
Termin realizacji projektów - drugie półrocze 2018 r.
Osoba kontaktowa na UW – Piotr Serafin, BWZ UW
Koordynator sieci CENTRAL – Aleksandra Laski, HU Berlin
Oferta praktyk edytorskich (w ramach programu Erasmus+) w oddziale wydawnictwa Brepols w Tesalonikach.
Praktyki Erasmusa mogą być realizowane w czasie wakacji.
A oto linki do stron w BWZ mówiących o praktykach Erasmusa: http://bwz.uw.edu.pl/erasmus-kraje-programu
http://bwz.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2017/07/2017_SMP_Zmiana-zasad-kwalifikacji_17_18_punkt12.pdf
http://bwz.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2017/07/2017_SMP_ZASADY-kwalifikacji_17_18.pdf
http://bwz.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2017/07/2017SMP_krok_po_kroku17_18_studencii.pdf
Wysokość stypendium na praktyki wynosi 500 euro miesięcznie, Brepols w Tesalonikach oferuje dodatkową wypłatę 200 euro miesięcznie przyjętym kandydatom.
Announcement CENTRAL CENTRAL- Kollegs Application Form
Erasmus+ (Brepols Publishers)
SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI STUDIUM DOKTORANCKIEGO WH UW W ROKU AKADEMICKIM 2016/2017
Uwaga Doktoranci-cudzoziemcy
Od 1 stycznia 2018 roku student zagraniczny, który sam za siebie opłaca składkę na ubezpieczenie zdrowotne, musi znać swój numer rachunku składkowego (NRS), czyli numer indywidualnego konta. Jeśli doktorant cudzoziemiec nie będzie znał swojego numeru rachunku składkowego, to po Nowym Roku nie będzie mógł opłacać składek. W związku z tą informacją doktoranci cudzoziemcy proszeni są o zgłoszenie się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Sala-Dochody w celu uzyskania numeru rachunku składkowego.
Beginning with 1 January 2018 a student from abroad who covers health insurance fees personally must know his/her insurance premium account number (NRS), in other words - individual account number. If a student from abroad doesn’t know his/her insurance premium account number then with the beginning of the New Year he/she won’t be able to cover insurance fees. Therefore students from abroad are asked to report to The Polish Social Insurance Institution (ZUS), in order to receive the individual account number.
Oferta stypendialna w ramach rządowych umów bilateralnych
Uprzejmie informuję, że na stronie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) została zamieszczona oferta stypendialna w ramach rządowych umów bilateralnych z m.in. następującymi krajami: Armenia, Austria, Białoruś, Bułgaria, Chiny, Czechy, Chorwacja, Egipt, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Izrael, Japonia, Kazachstan, Litwa, Macedonia, Mongolia, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Ukraina, Węgry, Wietnam.
Szczegółowe zasady kwalifikacji i terminy składania wniosków różnią się w zależności od kraju przyjmującego. Osoby zainteresowane powinny zapoznać się z zasadami kwalifikacji na stronie NAWA https://nawa.gov.pl/studenci/studenci-polscy/oferta-wyjazdowa .
Doktoranci i pracownicy UW ubiegający się o wyjazd składają kompletne dokumenty aplikacyjne w Biurze Współpracy z Zagranicą, pokój 24, na co najmniej 5 dni roboczych przed terminem zakończenia konkursu ogłoszonym na stronie NAWA . Kwestionariusz osobowy, oprócz podpisu kandydata, musi zawierać podpis dziekana lub prodziekana, a w przypadku jednostki samodzielnej – kierownika.
Zachęcamy do skorzystania z rządowego programu wymiany akademickiej.
MOST - semestr letni roku akademickiego 2017/18
1 października 2017 r. rozpoczęła się rekrutacja na program MOST na semestr letni roku akademickiego 2017/18. Zapisy trwają do 30 listopada 2017 r.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie programu – www.most.amu.edu.pl .
Erasmus+ KA103 Komunikat SMPA 17/18 - praktyki absolwenckie
Zagraniczne praktyki absolwenckie
W załączniku krótka informacja o zajęciach dla obcokrajowców w ramach programu adaptacyjno-dydaktycznego.
Spotkania Międzycywilizacyjne - sylabus
Rejestracja na zajęcia w semestrze zimowym 2017/2018, oferowane przez Studium Doktoranckie WH (dwa fakultety, 3 seminaria doktoranckie) rozpocznie się 3 października o godzinie 20.00.
Projekt „Erasmus - Mobilność Edukacyjna KA103" praktyki zagraniczne studentów i doktorantów w krajach programu 2017/2018.
W załączenikach zamieszczamy zasady i dokumenty dotyczące praktyk studenckich Erasmus+ w roku akademickim 2017/2018.
Transcript of Work Oświadczenie poprzednie wyjazdy Zasady kwalifikacji SMP krok po kroku Confirmation of Arrival Formularz rezygnacja - praktyki Learning agreement traineeships Zgłoszenie kandydatury studenta
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW
Od października 2017 roku dziekanat ds. doktoranckich czynny :
od poniedziałku do środy :
w godz. 10.00 -12.00 i 13.00 - 14.30 (przerwa godz. 12-13)
w czwartek :
w godz. 11.15 -12.00 i 13.00 - 17.00 (przerwa godz. 12-13)
W piątek dziekanat nieczynny dla interesantów.
Akademiki 2017 - szczegóły, cz.1 Akademiki 2017 - szczegóły, cz.2
Szanowni Państwo,
związku ze zmianą procedury przydzielania miejsc doktorantom w Domach Studenta informuję, że na podstawie § 4 Regulaminu domów studenta Uniwersytetu Warszawskiego wprowadzonego Zarządzeniem nr 23 Rektora Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 18 czerwca 2014 r. (t.j. Monitor UW z 2014 r. poz. 123 ze zm.) ogłaszamy termin składania wniosków wraz załącznikami przez obecnych doktorantów:
• od 17 lipca 2017 r. do dnia 11 sierpnia 2017 r.
Do Biura ds. Studiów Doktoranckich i Kształcenia Podyplomowego należy złożyć wniosek wygenerowany z systemu USOSWeb oraz załączniki (zaświadczenie o dochodach wraz z wymienionymi w systemie załącznikami w przypadku obywateli Polski oraz mapkę z odległością od miejsca zamieszkania do Kampusu Głównego UW – wszyscy aplikujący).
Komplet dokumentów można składać osobiście lub poprzez pocztę tradycyjną, a obcokrajowcy mogą dodatkowo wysłać drogą mailową skany wymaganych dokumentów, jednak są zobligowani do dostarczenia oryginałów najszybciej jak wrócą do Polski.
Pozostałe terminy składania wniosków o akademiki znajduja się w załącznikach.
Szanowni Doktoranci, w zakładce „Program studiów” zostały zamieszczone:
- Zasady odbywania studiów doktoranckich na WH obowiązujące od r.a. 2016/2017.
- Nowy wzór sprawozdania rocznego
- Program studiów doktoranckich obowiązujący od r.a. 2017/2018
UWAGA DOKTORANCI,
Wobec konieczności podziału środków finansowych z puli DSM dla doktorantów, bardzo proszę o zapoznanie sie z poniższą informacją na temat wypełniania "Umowy o dzieło":
Dziełem (utworem), w rozumieniu prawa autorskiego, może być: książka, artykuł, tłumaczenie, edycja źródeł, artykuł przygotowany do druku, katalogi inwentarzowe, prace redakcyjne (z wyjątkiem czynności technicznych), konspekt, streszczenie, recenzja, baza danych, scenariusz wystawy, materiały opisowe, tworzenie haseł, a zwłaszcza EFEKT badań naukowych (ale nie same badania) czyli kolejne powstające etapy pracy doktorskiej: konspekt, bibliografia, kolejne rozdziały, referat, itp. Dzieło powinno być przedstawione w formie pisemnej (do archiwum Studium Doktoranckiego WH) oraz w postaci cyfrowej (z zapisaną data powstania, wcześniejszą od przedstawionej na rachunku) do archiwum wydziałowego oddziału Kwestury.
Wydział reprezentuje Pani dziekan prof. dr hab. Małgorzata Karpińska
Do odbioru "dzieła" upoważniona jest dr hab. Monika Rekowska
Umowa jest zawierana na okres od 1 października 2016 do 30 maja 2017.
paragraf 3: odbiór w siedzibie "Zamawiającego"
paragraf 4 i 5: dzieło realizowane w całości
paragraf 7: kary za nieterminowe wykonanie dzieła: 0, 001 %
paragraf 8: należy zaznaczyć 2 punkt
WSZYSCY doktoranci proszeni są o nadsyłanie na adres studiumdoktoranckie.wh@uw.edu.pl AKTUALNYCH adresów mailowych (w temacie prosze wpisać imię i nazwisko oraz obecny rok studiów)
UWAGA DOKTORANCI!
na stronach MNiSzW ukazały się informacje o różnych stypendiach dla doktorantów:http://nauka.gov.pl/ns-stats/ns,501.html?url=http%3A%2F%2Fwww.nauka.gov.pl%2Fstrumienie-finansowania-dla-doktorantow%2F
Pilne!!!
BADANIA SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNE
Zgodnie z informacjami uzyskanymi z Inspektoratu BHP UW wszyscy doktoranci powinni zostac skierowani na badania sanitarno-epidemiologiczne.
W związku z tym doktoranci I roku oraz pozostałe osoby, które do tej pory nie wykonały badań proszone są o zgłoszenie się do dziekanatu ds doktoranckich (budynek administracyjno-dydaktyczny WH).
UWAGA DOKTORANCI!
Bardzo prosimy o niezwłoczne zgłaszanie się do dziekanatu po odbiór decyzji o przyznaniu bądź nieprzyznaniu stypendium w roku akademickim 2015/2016. Od bieżącego roku akademickiego wypłacanie stypendiów może być wstrzymane, jeżeli doktorant nie odbierze decyzji.
UWAGA DOKTORANCI !!!
Doktoranci Wydziału Historycznego proszeni są o przekazanie aktualnego adresu mailowego (domena uniwersytecka lub prywatna) do dziekanatu ds. doktoranckich do 10 października 2016 roku.
E-mail musi zawierać imię i nazwisko doktoranta.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego informuje, że rozpoczyna nabór wniosków na stypendia dla doktorantów za wybitne osiągnięcia - informacje na stronie MNiSW
Wnioski muszą być zaopiniowane przez Radę Wydziału, której posiedzenie odbędzie się pod koniec września. Termin jeszcze nie został ogłoszony.
------------------------------------------------------------------
STYPENDIUM IM. BANACHA I STYPENDIUM IM. ŁUKASIEWICZA
Uprzejmie informujemy, że na stronie BUWIWM pojawiły się informacje dotyczące harmonogramu przyznawania stypendium Banacha i stypendium im. Łukasiewicza na okres wakacyjny roku akademickiego 2015/2016 r., a także przyznanie stypendium na kolejny rok kształcenia w roku akademickim 2016/2017.
Termin składania dokumentów do BUWIWM-u przez doktorantów ubiegających się o w/w stypendium na okres wakacji upływa w dniu 6 czerwca 2016 r., dlatego też prosimy doktorantów o dostarczanie dokumentów w odpowiednio wcześniejszym terminie.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej BUWIWM-u:
http://buwiwm.edu.pl/aktualnosci_sb/
Zakwaterowanie w DPN dla doktorantów
Szanowni Państwo,
Doktoranci ubiegający się o przedłużenie zakwaterowania powinni złożyć na Wydziale Historycznym aktualny kwestionariusz wraz z wymaganymi zaświadczeniami. Kwestionariusze według obowiązującego wzoru można odbierać w administracji DPN lub pobrać ze strony internetowej www.uw.edu.pl (portal informacyjny, pracownik, wsparcie socjalne, Dom Pracownika Naukowego).
Doktoranci występujący o zakwaterowanie w DPN po raz pierwszy mogą odebrać aktualny kwestionariusz w Biurze Spraw Socjalnych (pok. nr 19) lub pobrać z ww. strony.
Wypełniony kwestionariusz wraz z kompletem dokumentów należy złożyć na Wydziale w Dziekanacie ds. ogólnych u p. Beaty Goljasz do 15 kwietnia 2016r.
Będą przyjmowane tylko aktualne kwestionariusze, natomiast druki nieaktualne oraz bez kompletu dokumentów nie będą rozpatrywane.
UWAGA !!!
Przypominamy, że od 2 listopada 2011r. na Uniwersytecie Warszawskim funkcjonuje Rzecznik Akademicki ds. Studenckich i Pracowniczych (Ombudsman), funkcję tę pełni p. Anna Cybulko. O pomoc do Rzecznika Akademickiego może zgłosić się każdy student, doktorant, pracownik naukowy i administracyjny, który potrzebuje wsparcia w rozwiązaniu swojego problemu.
Więcej informacji o działalności Rzeczniki znajdziecie Państwo:
Ul. Dobra 56-66 , 00-312 W-wa (budynek BUW-u), pok.160C, p.I
e-mail:ombudsman@uw.edu.pl
tel. (22) 55-27-214 lub (22) 55-27-813
dyżury: poniedziałek i czwartek 11-14
UWAGA DOKTORANCI,
Informacja o zmianach w ulgach za usługi przewozowe środkami lokalnego transportu w Warszawie: od dnia 1 kwietnia 2014 r. do ulgi w wysokości 50% za przejazdy uprawnieni będą doktoranci, którzy nie ukończyli 35 roku życia (ulga dotyczy tylko biletów długookresowych).
Szczegółowe informacje na temat ulg dostępne są na stronie www.ztm.waw.pl pismo ZTM
UWAGA DOKTORANCI,
Na stronie Wydzialu Historycznego w zakładce"Badania naukowe" umieszczane są ogłoszenia o ciekawych konkursach itp. dla młodych naukowców
UBEZPIECZENIE DOKTORANTÓW
Informacje na temat ubezpieczenia
OFERTA LEKTORATÓW DLA DOKTORANTÓW
UWAGA DOKTORANCI !
Zgodnie z zarządzeniem nr 29 REKTORA UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO z dnia 16 sierpnia 2011 r.w sprawie wzorów umów, zawieranych na podstawie Regulaminu nabywania, korzystania i ochrony własności intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim wszyscy doktoranci zobowiązani są do podpisania umów według wzoru w załączniku.
Uprzejmie prosimy o wypełnienie treści umowy i dostarczenie do dziekanatu WH
zarządzenie nr 29 Rektora UW
wzór umowy z doktorantami
wzór umowy z doktorantami cudzoziemcami
DOKTORACI - ogłoszenie w sprawie lektoratów języków obcych
pismo Pani Prorektor UW prof. M.Kicińskiej-Habior
Informacje na temat zajęć internetowych znajdują się na stronie : www.come.uw.edu.pl
SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI STUDIUM DOKTORANCKIEGO WH UW W ROKU AKADEMICKIM 2016/2017

![]() |
Data ostatniej aktualizacji: | 2017-07-24 11:42:02 |
---|---|
Opis ostatniej aktualizacji: | Dokonano zmian bez konieczności ich opisu (zgodnie z parametrami systemu). |
Zredagował: | Magdalena Nowakowska Dziekanat Wydziału Historycznego UW, tel.:+48 22 552 45 51; +48 723 030 061, email:dyrektor.wh.adm@uw.edu.pl |
Liczba odsłon strony: | 197123 |